Dantų implantai

Dantų implantai

Žmogui, netekusiam vieno, kelių arba visų dantų, iškyla ir daugiau problemų: pasidaro sunku kramtyti maistą, išsikreipia sąkandis, mažėja noras šypsotis, o dėl to krinta ir pasitikėjimas savimi, negana to, gali išsikraipyti likę dantys, pradeda nykti kaulas, kur anksčiau buvo dantis arba dantys.

Visos šios priežastys veda link vieno – reikia ieškoti problemos sprendimo, o dantų implantai yra vienas efektyviausių sprendimų, norint susigrąžinti dantis ir plačią bei gražią šypseną.

Kuo dantų implantai efektyvesni nei kitos priemonės, pavyzdžiui, protezai? 

Dantų implantai, tai naujovė odontologijos mokslo srityje ir pažangiausias būdas, suteikiantis žmonėms galimybę ir vėl džiaugtis savais dantimis bei plačia šypsena. Dantų implantas, tai ilgalaikis dirbtinis natūralios danties šaknies pakaitalas, naudojamas danties, dantų eilės ar visų dantų atkūrimui. Įsriegus danties implantą (jei jis prigija) daugeliu atveju visą likusį gyvenimą galėsite džiaugtis savais dantimis. 

Kodėl dantų implantai yra tokie tvirti ir ilgaamžiai?

Todėl, kad implantai yra gaminami iš tvirtos ir efektyvios medžiagos – titano. Tvirti dantų implantai laiko dantų protezus bei suteikia atramą tiltams ir karūnėlėms. Taip pat jie neleidžia sunykti kaului toje vietoje, kurioje yra prarastas dantis.

Dantų implantų privalumai

Palengvėjęs kalbėjimas. Su kalbėjimo sunkumais galima susidurti tada, kai naudojami prie jūsų burnos sunkiai prisitaikantys protezai, tuomet jie pradeda slidinėti, kas ir sukelia kalbėjimo nepatogumą. Naudojant dantų implantus šios problemos nebelieka. Taip pat, netekus daugiau nei vieno danties galite pradėti švepluoti arba neaiškiai tarti kai kuriuos garsus, dantų implantai šią problemą taip pat išsprendžia.

Valgymo diskomforto sumažėjimas. Nepaisant to ar dantys tikri, ar naudojate dantų protezus, jie bet kokiu atveju turi atlikti kramtymo funkciją. Naudojant per laisvus protezus, valgymas ilgainiui gali kelti diskomfortą. Taip gali nutikti todėl, kad per laisvi protezai sukelia ne tik nepatogumą, bet ir skausmo pojūtį. Dantų implanatai nesukelia tokio pobūdžio problemų, todėl valgymu galima mėgautis taip pat kaip ir kramtant su natūraliais dantimis.

Nauda virškinimui. Netekus daugiau nei vieno danties gali tapti sunku gerai sukramtyti maistą. Prastai sukramtytą maistą sunkiau virškinti, o nesuvirškintas maistas organizmui gali sukelti kitų sveikatos problemų. 

Geresnė burnos ertmės higiena. Naudojant implantus burnos higiena pagerėja dėl kelių priežasčių: jie nereikalauja sveikų dantų nušlifavimo, taip pat atskirų dantų implantų įsriegimas leidžia žymiai lengviau pasiekti tarpdančius.

Geresnė išvaizda. Dantų implantai atrodo estetiškai, todėl nereikės gėdytis savo dantų kalbant ar besišypsant.

Ilgaamžiškumas. Implantų patvarumas ir tinkama jų priežiūra leis džiaugtis dantų implantais labai ilgą laiką ar netgi visą gyvenimą. O tai garantuoja geresnę savijautą ir didesnį pasitikėjimą savimi.

Kiti dantų implantų privalumai

Žmonėms dažnai kyla klausimas ar dantų implantavimo procedūra yra skausminga. Galime Jus nuraminti, odontologas atlieka vietinį nuskausminimą, todėl jokio skausmo šios procedūros metu tikrai nejausite, be to, tai procedūra, kurią atlikti galima jau nuo 18 metų, tad netekus dantų po avarijos ar kitos traumos, juos galima susigrąžinti beveik iškart. Jums tereikia apsilankyti pas odontologą, įsriegti danties implantą į vietą, kur jo netekote ir laukti kol jis prigis. Taip pat, svarbu paminėti, kad dantų implantavimo metu nepadaroma jokia žala greta esantiems sveikiems dantims, nes jų nereikia šlifuoti ar kaip nors kitaip apdoroti. Ir tai yra tikrų tikriausias dantų implantų laimėjimas prieš kitus dantų protezavimo sprendimus.

Žinoma, dantų implantavimas turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų:

Trukmė. Po dantų implantacijos, apie 3-6 mėnesius reikia laukti kol implantas prigis. 

Kaina.  Dantų implantai yra ilgalaikė investicija, todėl ši procedūra brangiai kainuoja.

Komplikacijos. Nors dantų implantacija ir nėra rizikinga procedūra, vis tiek lieka komplikacijų rizika kaip ir bet kurio kito medicininio gydymo metu. Dažniausiai pasitaikanti komplikacija yra ta, kad dantų implantas neprigyja. Skausmo pacientas nejaučia, tačiau neprigijusį implantą reikia keisti kitu ir laukti dar tris mėnesius. Paguoda ta, kad neprigijusių dantų implantų atvejai pasitaiko ypač retai. Tik 2-3 procentams pacientų pasireiškia ši nepageidaujama komplikacija.

Taigi, jeigu manote, kad dantų implantai pagerintų Jūsų gyvenimo kokybę, užsirašykite vizitui pas savo odontologą-implantologą ir aptarkite tolimesnį Jūsų gydymo planą. Juk dėl sveikais dantimis švytinčios šypsenos verta  atlikti dantų implantavimo procedūrą.